Zobacz pogodę

Zobacz pogodę

Centrum Informacji Turystycznej

Powrót

 

 

Szanowni Państwo!

Rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej jest zadaniem w interesie publicznym, którego realizacja w ścisłej współpracy Orange z lokalnymi władzami, liderami i społecznościami zwiększa szanse odniesienia wspólnego sukcesu.

 

Jako Orange jesteśmy bardzo zainteresowani sprawną budową sieci światłowodowych w województwie pomorskim, które traktujemy jako istotny region na mapie naszych projektów budowy sieci superszybkiego Internetu.

Przemawiają za tym względy gospodarcze, społeczne i potencjał rozwojowy województwa. Jesteśmy przekonani, że skala projektu światłowodowego Orange sprawi, że będzie on miał istotny wpływ na sytuację społeczno-gospodarczą w województwie, a także na obszarze poszczególnych gmin. Rozwój społeczeństwa informacyjnego pociągnie za sobą poprawę jakości życia mieszkańców, jak również pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości na terenach, gdzie do tej pory barierę stanowił brak dostępu do odpowiednich środków komunikacji. Jako Orange deklarujemy także zaangażowanie w upowszechnianie cyfrowych kompetencji mieszkańców.

 

W czerwcu 2017 Orange zawarł z Centrum Projektów Polska Cyfrowa umowy o dofinansowanie projektów budowy dostępowych sieci światłowodowych na terenie białych plam (wybrane punkty adresowe) zlokalizowanych w gminach położonych na obszarze NUTS3: Gdański i Trójmiejski, Chojnicki, Słupski, Starogardzki. Inwestycja obejmie swoim zasięgiem gospodarstwa domowe szkoły. Ich lista dostępna jest pod adresem: https://cppc.gov.pl/zakonczenie-oceny-wnioskow-w-ii-konkursie-dla-dzialania-1-1-popc/

 

Zakres inwestycji obejmuje prace projektowe, instalacyjne oraz budowlane. Zgodnie z zasadami dofinansowania budowana infrastruktura ma charakter otwarty, tj. jest udostępniana zainteresowanym operatorom na zasadach hurtowych.

W ramach naszych projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

 

W załączniku znajdą Państwo wzór deklaracji. W przypadku osób fizycznych i zabudowy jednorodzinnej jednym z elementów deklaracji jest wymagana na etapie projektowym zgoda na wykonanie przyłącza do budynku. W przypadku budynków wielorodzinnych, podmiotów gospodarczych oraz szkół wymagana jest również zgoda zarządcy budynku (oddzielny dokument – Umowa Udostępnienia Nieruchomości).

 

Na początku października wszystkie szkoły objęte projektem, otrzymały od nas korespondencję z prośbą o podpisanie stosownych zgód. Załączamy wykaz szkół, które jeszcze nie podpisały wymaganych dokumentów.

 

Warto dodać, że deklaracje od mieszkańców budynków, które nie znajdują się w zbiorze adresów zgłoszonych przez nas do CPPC, będą rozpatrywane indywidualnie. Dołożymy starań, aby objąć inwestycją jak największą liczbę mieszkańców. Wszelkie ułatwienia inwestycyjne i ewentualne obniżenie kosztów np. opłat za zajęcie pasa drogowego będą sprzyjały poszerzeniu zakresu inwestycji.

 

Współpraca lokalnych władz i społeczności z Orange na etapie komunikacji i pozyskiwania deklaracji mieszkańców jest bardzo ważnym założeniem przyjętego przez nas modelu funkcjonowania Unii Światłowodowej.

Działania komunikacyjne proponujemy rozpocząć od zamieszczenia załączonego banneru na stronach www należących do Państwa Gmin. Na obecnym etapie prac proponujemy skupić się na następujących działaniach:

 

1. Komunikacja o projekcie i postępach prac inwestycyjnych skierowana do mieszkańców.

2. Pozyskanie deklaracji od mieszkańców.

3. Przekazanie informacji dotyczących potrzeb własnych JST w zakresie dostępu do superszybkiego Internetu oraz usług teleinformatycznych.

4. Ustalenie obszarów możliwego wsparcia inwestycji przez JST (lista dobrych praktyk w załączeniu).

5. Podpisanie stosownych Umów Udostępnienia Nieruchomości dla szkół i innych lokalizacji podległych JST (w załączeniu).

 

Prace proponujemy prowadzić według wspólnie wypracowanych harmonogramów. Prosimy o wytypowanie w każdej Gminie osoby do współpracy z Orange i przesłanie tej informacji na adres e-mail: Pomorska.Unia@orange.com.

 

 

Z samorządowym pozdrowieniem

 

Logo Orange

Tomasz KOWAL,

Dyrektor Rozwoju Współpracy Regionalnej
Orange Polska, Aleje Jerozolimskie 160, 02-326 Warszawa
www.orange.pl

 

 

Partnerzy Gminy Chmielno

01.png02.png03.png04.png05.png06.png07.png09.png10.png11.png
http://chmielno.pl
Realizacja: StudioArt.biz

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

I understand