Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Przejdź do deklaracji dostępności

Bezpłatne szkolenie w Kartuzach o „Małym ZUS” i podatku PIT

Gdańsk, 26 listopada 2019 r.

Regionalny Rzecznik Prasowy

województwa pomorskiego  
100000/ 062 / 385 /2018-RRP

Szanowni Państwo,

bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców poświęcone małej działalności gospodarczej i zmianom w podatku dochodowym od osób organizuje 5 grudnia 2019 r. Inspektorat ZUS w Kartuzach wraz Krajową Administracją Skarbową.

Od 1 stycznia 2019 r. właściciele małych firm mogą opłacać niższe składki na ubezpieczenia społeczne. Składki obliczają od kwoty ustalonej proporcjonalnie do przychodu.

W trakcie szkolenia omówimy między innymi warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorąca, aby skorzystać z „Małego ZUS”. Wyjaśnimy również ustalić limit osiągniętego przychodu oraz najniższą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, a także jak wygląda zgłoszenie i składanie dokumentów rozliczeniowych. Wskażemy także obowiązki i konsekwencje związane z korzystaniem z „Małego ZUS-u”

Natomiast przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej przybliżą zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych w roku 2019 i 2020.

Szkolenie rozpocznie się o godzinie 09.00 i potrwa ok. 1,5 godziny.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresem: waldemar.lukowicz@zus.pl lub telefonicznie po numerem: 58 685-27-51.

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

                                                      województwa pomorskiego

                                                                                                                                             Krzysztof Cieszyński

27 lis 2019