Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Przejdź do deklaracji dostępności

Mobilny gabinet stomatologiczny na terenie Gminy Chmielno

W dniach 12-13 marca w Przedszkolu Samorządowym „Baśniowa Kraina” w Chmielnie stacjonować będzie Dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny, w którym dentyści bezpłatnie leczą zęby dzieci i młodzieży na terenie naszej Gminy.

Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Będą w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do lat 18, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy.

Dzięki zaangażowaniu samorządu, opiekunów, nauczycieli i dyrekcji placówek oświatowych, utworzone zostały listy dzieci, których rodzice wyrazili zgodę na badanie i leczenie stomatologiczne ich pociech w dentobusie.

Pierwszymi osobami, które na terenie naszej Gminy skorzystały z tych usług były dzieci ze Szkoły Podstawowej w Reskowie oraz ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie. Dentobus dotrze do wszystkich naszych placówek oświatowych.

3 mar 2020