Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Przejdź do deklaracji dostępności

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY CHMIELNO z dnia 14 marca 2020 r. – Zmiany organizacyjne w Urzędzie Gminy w Chmielnie oraz Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Chmielnie

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 oraz wywołanej nim choroby zakaźnej, zwanej „COVID-19”, na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego, od dnia 16.03.2020 r. wprowadzam ograniczenia w dostępności do Urzędu Gminy Chmielno oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chmielnie poprzez zamknięcie budynków Urzędu Gminy Chmielno i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chmielnie dla bezpośredniej obsługi interesantów.

Wstęp do Urzędu będą miały osoby udające się do Urzędu Stanu Cywilnego w sprawach rejestracji zgonu, ślubu lub urodzeń.

Wizyta w Urzędzie będzie możliwa jedynie w sytuacjach wyjątkowych – po wcześniejszym umówieniu się z pracownikiem telefonicznie lub mailowo.

Kontakt z urzędnikami jest możliwy przede wszystkim w formie elektronicznej lub telefonicznie. Wykaz poszczególnych Referatów i stanowisk dostępny jest pod adresem: http://bip.chmielno.pl/m,55,struktura-organizacyjna.html

lub

https://www.chmielno.pl/mieszkaniec/samorzad-gminy/urzad-gminy/.

 

Podania, wnioski i inne pisma należy dostarczać za pomocą poczty elektronicznej, przesyłek pocztowych lub skrzynki ePUAP (nazwa konta: ombv03h894), w tym w miarę możliwości przy wykorzystaniu profilu zaufanego lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej – zgodnie z właściwymi przepisami.

Profil Zaufany to darmowe narzędzie, które umożliwia m.in. logowanie i składanie podpisu elektronicznego, dzięki któremu można załatwiać określone sprawy urzędowe online, w serwisach administracji publicznej, bez wychodzenia z domu. Profil Zaufany można założyć i potwierdzić również online przy pomocy zewnętrznego dostawcy tożsamości, np. banku.

Wpłaty na rachunek Urzędu Gminy Chmielno będą przyjmowane bez prowizji w Banku Spółdzielczym w Sierakowicach/Oddział Chmielno lub w formie przelewu na rachunek bankowy Urzędu Gminy Chmielno: 77 8324 0001 0030 0012 2000 0030.

Informuję również, że zamknięte zostaną gminne obiekty wykorzystywane do organizacji wszelkich spotkań i imprez z wyłączeniem imprez rodzinnych, organizowanych na podstawie umów o wynajęcie pomieszczeń.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

 

Wójt Gminy Chmielno

/-/ Michał Melibruda

15 mar 2020