Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Przejdź do deklaracji dostępności

Komunikat Wójta Gminy Chmielno – Nakaz zakrywania ust i nosa. Maseczki obowiązkowe od 16.04.2020 r.

Szanowni Mieszkańcy

Przypominamy, że od 16.04.2020 r. do odwołania obowiązkowo zakrywamy usta i nos, gdy przebywamy w pracy lub w przestrzeni publicznej. Można użyć do tego celu specjalistycznej maseczki ochronnej, jedno- lub wielorazowego użytku a także zwykłej chustki lub szalika.

Maseczka wielorazowego użytku, niezależnie od tego czy założyliśmy ją na chwilę, czy chodziliśmy w niej cały dzień, powinna być odkażona przed powtórnym jej założeniem.

Dotychczas informowaliśmy Państwa o możliwości odbioru maseczki w Urzędzie Gminy i GOPS. Od 16 kwietnia br rozpoczęliśmy akcję dystrybucji maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy Chmielno. Pierwsza partia maseczek trafiła już do sołtysów. Osoby, które do tej pory nie zaopatrzyły się w maseczki we własnym zakresie, proszone są o kontakt ze swoim sołtysem.
Jeżeli w Państwa sąsiedztwie mieszkają osoby, starsze, samotne lub mające problem z posługiwaniem się lub dostępem do internetu – prosimy o zainteresowanie się czy potrzebują maseczek a my im je dostarczymy.

Maseczki są darmowe a szyją je Panie ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chmielnie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chmielnie oraz Centrum Integracji Społecznej w Garczu.

17 kwi 2020