Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Przejdź do deklaracji dostępności

Wręczenie Stypendiów Wójta Gminy Chmielno

Za nami uroczystość wręczenia stypendiów Wójta Gminy Chmielno.
Spotkanie ze stypendystami oraz ich rodzicami odbyło się w czwartek 15 października 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Chmielnie. Ze względu na stan pandemii COVID-19 zorganizowane zostało dla ograniczonej ilości gości i przebiegało z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych.
Wójt Michał Melibruda pogratulował uczniom znakomitych wyników w nauce, które są odzwierciedleniem rzetelnej i wytrwałej pracy przez cały rok szkolny 2019/2020, życząc jednocześnie sukcesów na kolejnych etapach edukacji. Gratulacje złożył również rodzicom i dyrektorom szkół, ponieważ uzyskanie tak wspaniałych wyników w nauce to ogromna praca uczniów, ale również dyrektorów, nauczycieli, oraz rodziców. Stypendia trafiły do: Aleksandry Mamelskiej, Nicole Myszk, Amandy Labuda, Jana Jarzębińskiego,  Marty Penkowskiej, Pauliny Penkowskiej, Julii Plichta, Karoliny Węsiora.

Wysoką jakość kształcenia w szkołach prowadzonych przez Gminę Chmielno potwierdza klasyfikacja wyników z egzaminów klas ósmych. Mimo szczególnych warunków wywołanych pandemią COVID-19 uczniowie poprawili znakomity wynik z roku poprzedniego. Nasi uczniowie zajęli odpowiednio:
I miejsce w pow. kartuskim w egzaminie z języka polskiego,
II miejsce w pow. kartuskim w egzaminie z matematyki,
III miejsce w pow. kartuskim w egzaminie z języka angielskiego.

Stypendium wójta Gminy Chmielno jest formą promowania szczególnie uzdolnionych absolwentów szkół podstawowych.

Podczas uroczystości Wójt Michał Melibruda wręczył również nagrody dla Dyrektorów szkół z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, przekazano za pośrednictwem Dyrektorów  nagrody Wójta dla nauczycieli, którzy szczególnie wyróżnili się pracą i zaangażowaniem w minionym roku szkolnym:
Pani Magdalena Kulaszewicz
Pani Marta Lubińska
Pani Anita Puzdrowska
Pani Mirosława Stencel
Pani Anna Laskowska
Pani Mirosława Miłosz

Pani Maria Komkowska
Pani Anna Adamczyk
Pan Mirosław Płotka.

Serdecznie wszystkim  gratulujemy.

16 paź 2020