tel. 58 685 68 68
fax 58 742 59 63
Wielkość czcionki: A - A +

Maseczki wkrótce trafią do mieszkańców Gminy Chmielno

Gmina Chmielno otrzymał 35 tys. jednorazowych maseczek z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych Od dnia dzisiejszego, tj.18.03.2021 r. każdy mieszkaniec Gminy może odebrać maseczki od swojego Sołtysa. Maseczki będą rozpowszechniane wśród mieszkańców w liczbie zadeklarowanej przez osobę dokonującą odbioru maseczek – również dla członków rodziny i/lub  domowników. Przewidziana liczba maseczek na jedną osobę to 4 sztuki. Maseczki dotarły do Gminy w oryginalnych opakowaniach producenta, pakowanych po 50 sztuk. Gmina nie planuje pakowania maseczek po 4 sztuki, zgodnie ze wskazanym przez Wojewodę przydziałem na osobę.

W dniu dzisiejszym maseczki trafiły również do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy oraz kościołów parafialnych w Chmielnie i Miechucinie, gdzie będą do pobrania po każdej Mszy Świętej.

Od 29 marca br. w akcję rozpowszechnienia maseczek zaangażują się również członkowie OSP, którzy podczas rozdawania mieszkańcom naszej Gminy ulotek nt. szczepień przeciwko Covid-19, będą przekazywać maseczki wszystkim osobom, które dotychczas ich nie otrzymały.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy, można również odebrać maseczki w Urzędzie Gminy w Chmielnie.

18 Mar 2021
©2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Chmielno