Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Przejdź do deklaracji dostępności

Konkurs Piękna Wieś Pomorska 2021

Można już nadsyłać zgłoszenia w konkursie Piękna Wieś Pomorska. Oceniany będzie między innymi wygląd zabudowań i terenów zielonych. Liczyć się będzie pielęgnowanie miejscowych tradycji, promowanie lokalnych produktów czy wyrobów rzemieślniczych. Nagrody zostaną przyznane również najpiękniejszym zagrodom. Konkurs ma dwie kategorie. Wybierana będzie najpiękniejsza wieś oraz najpiękniejsza zagroda.

Ta jedyna, najpiękniejsza pomorska wieś otrzyma 30 tys. zł nagrody. Wygrana za zajęcie drugiego miejsca wynosi 20 tys. zł a trzeciego miejsca 10 tys. zł. Z kolei za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii „Zagroda” zwycięzca otrzyma 5 tys. zł. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 4 tys. zł. a trzeciego 3 tys. zł. W każdej kategorii oprócz miejsc na podium przyznane zostaną również trzy wyróżnienia. W pierwszej kategorii po trzy tys. zł, a w drugiej po 1 tys. zł. Łączna pula nagród to 84 tys. zł.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy: gminny, powiatowy i wojewódzki.

– W każdym etapie specjalna komisja będzie wizytować zgłoszone do konkursu wsie i zagrody. Komisja, oceniając wsie, będzie zwracać uwagę przede wszystkim na jej ogólny wygląd wsi, troskę o stan środowiska przyrodniczego, ochronę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego wsi oraz formy aktywizacji i zaangażowanie mieszkańców – wyjaśnia Sarnowski.

Natomiast przy ocenie zagrody będzie liczyć się jej stan techniczny oraz ład i porządek siedliska, a także stan sanitarny posesji i jej wpływ na środowisko przyrodnicze oraz pielęgnowanie tradycji miejsca.

– Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie. Plebiscyt to wspaniała okazja do pokazania naszych pięknych wsi i zagród mieszkańcom Pomorza – zaprasza Sarnowski.

Karty zgłoszeń w Gminie Chmielno należy składać do 10 maja 2021 r. w Domu Kultury w Chmielnie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Podsumowanie etapu wojewódzkiego oraz uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się nie później niż do dnia 31 października 2021 r.

W załączniku do pobrania – Regulamin oraz karty zgłoszeń.

https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/03/regulamin-Konkursu-Pi%C4%99kna-Wie%C5%9B-2021.pdf

14 kwi 2021