Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Przejdź do deklaracji dostępności

Serce na nakrętki jest już w naszej Gminie!

Przy budynku Urzędu Gminy w Chmielnie pojawił się nowy pojemnik w kształcie czerwonego serca, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki.

Do pojemnika można wrzucać plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to więc być nakrętki z opakowań po produktach spożywczych (napojach, mleku, ketchupie itp.) oraz nakrętki z opakowań po środkach chemii gospodarczej (płyny do mycia naczyń, płyny do prania, kosmetyki itp.). Ważne, by przed wrzuceniem nakrętek oczyścić je z naklejek, etykiet, cen oraz nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów. Ułatwi to i skróci proces ich przeróbki.

Drodzy Mieszkańcy nakrętki już nie muszą zalegać w Waszych domach. Przynieście je do pojemnika, idąc na spacer, do pracy czy na zakupy. Dochód ze sprzedaży tego cennego surowca przeznaczony będzie na pomoc w funkcjonowaniu Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA z siedzibą w Pomieczynie, który zapewnia leczenie, opiekę oraz rehabilitację dzikich zwierząt.

Gorąco zachęcamy wszystkich Mieszkańców o włączenie się do zbiórki nakrętek i zapełniania całego serca. Pamiętajmy, że to przedsięwzięcie, to nie tylko wsparcie recyklingu w naszej gminie i nauka selektywnego gromadzenia odpadów, ale przede wszystkim pomoc potrzebującym. Czasem naprawdę niewiele potrzeba, aby pomóc.

 

14 lip 2022