Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Przejdź do deklaracji dostępności
x

Aplikacja „Moje odpady”

Aplikacja przypomni o terminie odbioru odpadów i ich segregacji

 

Nie pamiętasz, którego dnia odbierane są śmieci z Twojej nieruchomości? Zastanawiasz się, do jakiej frakcji powinny trafić problematyczne odpady? Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji „MOJE ODPADY” (dostępnej na smartfona), do której dołączyła Gmina Chmielno

Główne zadania aplikacji to:

  • Przypominanie o aktualnych datach wywozu śmieci. Aplikacja „Moje Odpady” przypomni każdemu co i kiedy jest zabierane przez pojazdy komunalne.
  • Edukacja ekologiczna – oprogramowanie pozwala poznać zasady zbierania śmieci. W strukturę programu wbudowane są opisy poszczególnych frakcji odpadów, informacje na temat PSZOK, zbiórek mobilnych a także ciekawostki ekologiczne.
  • Słownik odpadowy – każdy z nas miał przynajmniej raz w życiu dylemat w temacie wyrzucenia danego odpadu do takiego, a nie innego pojemnika. Od tej pory koniec z wątpliwościami. Aplikacja „Moje Odpady” dysponuje słownikiem odpadowym. Jeśli więc nie wiemy, gdzie złożyć plastikową butelkę po płynie do mycia naczyń to szybko uzyskamy stosowną odpowiedź.
  • Zgłaszanie o braku odbioru odpadów lub innych napotkanych nieprawidłowościach.
  • Lokalne ogłoszenia większość z nas ma bowiem przedmioty, których nie potrzebuje i jest skłonna pozbyć się ich zupełnie za darmo. Zamiast upychania nimi śmietników warto oddać je potrzebującym lub sprzedać za niewielkie pieniądze. W ten sposób wywóz odpadów będzie tańszy, a na mniejszym strumieniu nieczystości zyska nasze najbliższe otoczenie.

 

Warto także zajrzeć do ustawień, gdzie jedną z zakładek są powiadomienia. Dla wszystkich zapominalskich… rzecz fantastyczna, bowiem we wskazanym terminie (w dniu odbioru, dzień wcześniej) i godzinie na telefon przyjdzie wiadomość o zbliżającej się zbiórce.

Darmowa aplikacja Moje Odpady dostępna jest w App Store oraz na platformie Google Play,w wersji dostosowanej do ekranów smartfonów.

Zachęcamy do korzystania z aplikacji „MOJE ODPADY”. Pobierz aplikację i korzystaj z harmonogramu w Twoim telefonie.