Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Przejdź do deklaracji dostępności

Nowe możliwości dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego informuje o nowych możliwościachdla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w celu wsparcia na utworzenie partnerstwa w ramach Programu „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje”.

Wsparcie na utworzenie partnerstwa (Travel Grants)  – celem wsparcia na utworzenie partnerstwa jest poszukiwanie partnerów i nawiązanie międzynarodowego partnerstwa pomiędzy przedsiębiorcami z Rzeczypospolitej Polskiej oraz podmiotami prawa norweskiego w celu realizacji projektów partnerskich w ramach Programu „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje” ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

  • mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  • podmioty prawa norweskiego, które prowadzą działalność na terytorium Królestwa Norwegii

Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie?

 Wsparcie można otrzymać na podróż zagraniczną do Norwegii (polscy przedsiębiorcy) albo do Polski (podmioty prawa norweskiego) w celu poszukiwania i nawiązania międzynarodowego partnerstwa.

 Partnerstwo z podmiotami z Norwegii jest bardzo ważnym elementem Programu. Wszystkie projekty partnerskie będą premiowane dodatkowymi punktami podczas oceny wniosków o udzielenie dofinansowania w obszarach:

     technologie przyjazne środowisku,

    innowacje w obszarze wód śródlądowych i morskich,

    technologie podnoszące jakość życia,

    oraz w schemacie małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet.

Wsparcie na utworzenie partnerstwa ma za zadanie pomóc polskim przedsiębiorcom oraz podmiotom norweskim nawiązywać kontakty, przeprowadzać rozmowy i spotkania, których rezultatem będzie projekt partnerski.

   MAKSYMALNIE MOŻNA OTRZYMAĆ:

    1 200 euro

     1 200 EUR to zryczałtowana kwota, którą można otrzymać jednorazowo.     

  Więcej informacji:

https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/wsparcie-na-utworzenie-partnerstwa

27 lis 2019