Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Przejdź do deklaracji dostępności

Komunikat Wójta Gminy Chmielno dotyczący placówek oświatowych

Szanowni Państwo,

           W placówkach oświatowych Gminy Chmielno trwały intensywne prace i przygotowania mające na celu dostosowanie do wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Przygotowane zostały m.in. sale, szatnie, opracowane zostały odpowiednie procedury, zakupiono środki ochrony indywidualnej, a cały personel został przeszkolony pod kątem procedur związanych z epidemią COVID-19.

Biorąc pod uwagę gotowość placówek, bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, ich rodziców, opiekunów oraz pracowników, planowaliśmy otworzyć Przedszkole Samorządowe „Baśniowa Kraina” i odziały przedszkole przy szkołach w możliwie najkrótszym czasie.

Decyzja o otwarciu uzależniona była od pisemnych deklaracji rodziców o posłaniu dzieci do przedszkoli. Dlatego też, na dzień dzisiejszy, mimo spełnienia wszystkich wytycznych GIS oraz pełnej gotowości, nie otwieramy placówek ze względu na zbyt małą liczbę zgłoszonych dzieci.

Odpowiadając na zgłoszenia rodziców, 25 maja br. otwieramy Przedszkole Samorządowe „Baśniowa Kraina” w Chmielnie. Pozostałe placówki nadal będą w stałym kontakcie z rodzicami. W momencie gdy liczba zgłoszonych  dzieci tj. min. 6 pozwoli na stworzenie grupy, pozostałe  placówki zostaną otwarte.

O podejmowanych decyzjach będą Państwo informowani na bieżąco. 

 

Michał Melibruda

Wójt Gminy Chmielno

14 maj 2020