Powrót

Szanowni Państwo!

Informujemy, że Gmina Chmielno przystąpiła do inicjatywy pn. Pomorska Unia Światłowodowa. Rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej jest zadaniem w interesie publicznym, którego realizacja w ścisłej współpracy Orange z lokalnymi władzami, liderami i społecznościami zwiększa szanse odniesienia wspólnego sukcesu. Skala projektu światłowodowego sprawi, że będzie on miał istotny wpływ na sytuację społeczno-gospodarczą w naszej gminie. Rozwój społeczeństwa informacyjnego pociągnie za sobą poprawę jakości życia mieszkańców, jak również pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości na terenach, gdzie do tej pory barierę stanowił brak dostępu do odpowiednich środków komunikacji.

Zakres inwestycji obejmuje prace projektowe, instalacyjne oraz budowlane. Zgodnie z zasadami dofinansowania budowana infrastruktura ma charakter otwarty.

W ramach projektu POPC, współfinansowanego ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

W załączniku wzór deklaracji, do której wypełnienia zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane przełączeniem światłowodu. W przypadku osób fizycznych i zabudowy jednorodzinnej jednym z elementów deklaracji jest wymagana na etapie projektowym zgoda na wykonanie przyłącza do budynku. W przypadku budynków wielorodzinnych, podmiotów gospodarczych oraz szkół wymagana jest również zgoda zarządcy budynku (oddzielny dokument – Umowa Udostępnienia Nieruchomości).

Szczegółowe informacje nt. projektu:

Magdalena Kreft-Mielewczyk

Tel. 58-685-68-51 

Stwórz z młodymi ludźmi projekt, dzięki któremu poczują się oni ważni i docenieni! 

Trwa nabór w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu „Równać Szanse 2018” na projekty dla młodych ludzi. Takie, o których będzie głośno w całej okolicy! Takie, które odmienią życie uczestników! Takie, z których to oni sami będą dumni! Nieważny jest temat – ważny jest rozmach, zaangażowanie i samodzielność młodych ludzi.  

Udział w Programie „Równać Szanse 2018” to prestiż i dowód profesjonalizmu. Twórcą Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci
i Młodzieży – najlepsze rekomendacje i najlepsze towarzystwo, gdy chce się zyskać status naprawdę skutecznej organizacji.

Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym to dotacja do 40 000 zł na projekt
15-miesięczny (trwający od 1 lipca 2018 roku do 30 listopada 2019 r.). Zapraszamy organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z małych miejscowości do       20 000 mieszkańców oraz  domy kultury i biblioteki, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

Termin składania wniosków upływa 14 marca 2018 roku, o godz. 12.00. Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego czekają na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl

Dodatkowo w 3 kolejne soboty lutego br, odbędą się szkolenia dla zainteresowanych organizacji pt. „Jak przeprowadzić diagnozę w Programie Równać Szanse?”. Szkolenia odbędą się w 5 miastach Polski, a zgłoszenia odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie www.rownacszanse.pl

W Programie „Równać Szanse” chodzi o wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Kończąc swój udział w ciekawym projekcie muszą zyskać poczucie, że zrobili coś nowego, ważnego i dającego pewność siebie; że zdobyli umiejętności cenne w ich obecnym        i dorosłym życiu. Muszą uwierzyć, że zrobili krok właśnie w tym kierunku.

Młodzieżowa Rada Gminy Chmielno ma przyjemność ogłosić wyniki konkursu na Logo MRG Chmielno. Na konkurs napłynęło 17 prac.

Spośród nadesłanych prac jury w składzie:

1. Wiktoria Szynszecka

2. Agata Gosz

3. Julia Kamińska

4. Jakub Etmański

5. Paweł Drywa

6. Filip Krauze

7. Kamil Weiher

postanowiło nagrodzić pracę Michała Etmańskiego ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie.

 

Komisja przyznała dodatkowe wyróżnienia za oryginalność i estetykę wykonania dla:

- Patrycji Hinca ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie

- Aleksandry Klawikowskiej ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie

- Darii Domaros ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie.

 

Serdecznie dziękujemy autorom wszystkich nadesłanych prac.

 

 

Szanowni Państwo!

Rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej jest zadaniem w interesie publicznym, którego realizacja w ścisłej współpracy Orange z lokalnymi władzami, liderami i społecznościami zwiększa szanse odniesienia wspólnego sukcesu.

 

Jako Orange jesteśmy bardzo zainteresowani sprawną budową sieci światłowodowych w województwie pomorskim, które traktujemy jako istotny region na mapie naszych projektów budowy sieci superszybkiego Internetu.

Przemawiają za tym względy gospodarcze, społeczne i potencjał rozwojowy województwa. Jesteśmy przekonani, że skala projektu światłowodowego Orange sprawi, że będzie on miał istotny wpływ na sytuację społeczno-gospodarczą w województwie, a także na obszarze poszczególnych gmin. Rozwój społeczeństwa informacyjnego pociągnie za sobą poprawę jakości życia mieszkańców, jak również pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości na terenach, gdzie do tej pory barierę stanowił brak dostępu do odpowiednich środków komunikacji. Jako Orange deklarujemy także zaangażowanie w upowszechnianie cyfrowych kompetencji mieszkańców.

 

W czerwcu 2017 Orange zawarł z Centrum Projektów Polska Cyfrowa umowy o dofinansowanie projektów budowy dostępowych sieci światłowodowych na terenie białych plam (wybrane punkty adresowe) zlokalizowanych w gminach położonych na obszarze NUTS3: Gdański i Trójmiejski, Chojnicki, Słupski, Starogardzki. Inwestycja obejmie swoim zasięgiem gospodarstwa domowe szkoły. Ich lista dostępna jest pod adresem: https://cppc.gov.pl/zakonczenie-oceny-wnioskow-w-ii-konkursie-dla-dzialania-1-1-popc/

 

Zakres inwestycji obejmuje prace projektowe, instalacyjne oraz budowlane. Zgodnie z zasadami dofinansowania budowana infrastruktura ma charakter otwarty, tj. jest udostępniana zainteresowanym operatorom na zasadach hurtowych.

W ramach naszych projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

 

W załączniku znajdą Państwo wzór deklaracji. W przypadku osób fizycznych i zabudowy jednorodzinnej jednym z elementów deklaracji jest wymagana na etapie projektowym zgoda na wykonanie przyłącza do budynku. W przypadku budynków wielorodzinnych, podmiotów gospodarczych oraz szkół wymagana jest również zgoda zarządcy budynku (oddzielny dokument – Umowa Udostępnienia Nieruchomości).

 

Na początku października wszystkie szkoły objęte projektem, otrzymały od nas korespondencję z prośbą o podpisanie stosownych zgód. Załączamy wykaz szkół, które jeszcze nie podpisały wymaganych dokumentów.

 

Warto dodać, że deklaracje od mieszkańców budynków, które nie znajdują się w zbiorze adresów zgłoszonych przez nas do CPPC, będą rozpatrywane indywidualnie. Dołożymy starań, aby objąć inwestycją jak największą liczbę mieszkańców. Wszelkie ułatwienia inwestycyjne i ewentualne obniżenie kosztów np. opłat za zajęcie pasa drogowego będą sprzyjały poszerzeniu zakresu inwestycji.

 

Współpraca lokalnych władz i społeczności z Orange na etapie komunikacji i pozyskiwania deklaracji mieszkańców jest bardzo ważnym założeniem przyjętego przez nas modelu funkcjonowania Unii Światłowodowej.

Działania komunikacyjne proponujemy rozpocząć od zamieszczenia załączonego banneru na stronach www należących do Państwa Gmin. Na obecnym etapie prac proponujemy skupić się na następujących działaniach:

 

1. Komunikacja o projekcie i postępach prac inwestycyjnych skierowana do mieszkańców.

2. Pozyskanie deklaracji od mieszkańców.

3. Przekazanie informacji dotyczących potrzeb własnych JST w zakresie dostępu do superszybkiego Internetu oraz usług teleinformatycznych.

4. Ustalenie obszarów możliwego wsparcia inwestycji przez JST (lista dobrych praktyk w załączeniu).

5. Podpisanie stosownych Umów Udostępnienia Nieruchomości dla szkół i innych lokalizacji podległych JST (w załączeniu).

 

Prace proponujemy prowadzić według wspólnie wypracowanych harmonogramów. Prosimy o wytypowanie w każdej Gminie osoby do współpracy z Orange i przesłanie tej informacji na adres e-mail: Pomorska.Unia@orange.com.

 

 

Z samorządowym pozdrowieniem

 

Logo Orange

Tomasz KOWAL,

Dyrektor Rozwoju Współpracy Regionalnej
Orange Polska, Aleje Jerozolimskie 160, 02-326 Warszawa
www.orange.pl

 

 

Partnerzy Gminy Chmielno

01.png02.png03.png04.png05.png06.png07.png09.png10.png11.png
http://chmielno.pl
Realizacja: StudioArt.biz

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

I understand